Klima Arıza Kodları

Klima Arıza Kodları

Klima Arıza Kodları

Klimalarda ve diğer elektronik cihazlarda çeşitli arızalar meydana gelmektedir. Ancak bazı hatalar klima tarafından çeşitli kodlarla bildirilebilir. Hata kodlarının markaya göre değiştiğini görebiliriz. Bu yüzden klima kodlarını anlarken profesyonel yardım almanız gerekiyor. Bilinmeyen bir kişi tarafından klimanın servise verilmesi kodu büyük sorunlara neden olabilir ve  daha büyük onarımlara yol açabilir. Klima hata kodlarının asıl amacı; Teknisyenlerin klimanın hatalarını kolayca kavramasına yardımcı olur. Ayrıca her sayı için bir hata kodu verilmediği de görülmektedir. Ancak genel olarak, klimada hata kodu görüntülenebilir.


klimadaki standart hata kodları


klimadaki hata kodlarının markalar arasında farklılık gösterdiği söylendi. Ancak, bazı hata kodları tüm klimalarda ortaktır. Bu kodlar tüm klimalarda aynı sorunu gösterir. Klimalar için standart hata kodları aşağıdaki gibidir:
Hata kodu E1: Odada bir sensör sorunu olduğunu gösterir.
Hata koduE2: İç ünite sensöründe bir sorun olduğunu gösterir.
Hata kodu E3: Dış ünite sensöründe bir sorun olduğunu gösterir.
Hata kodu E4: Kompresörde bir sorun olduğunu gösterir.
Hata kodu E5: Gaz kaçağı olduğunu gösterir.
klima üzerindeki bu hata kodları size sorunun ne olduğunu açıkça göstermektedir. Bahsettiğimiz sorunlar tüm klimalarda oluştuğunda belirtmiş olduğumuz hata kodları kullanılacaktır.

Klima hatası düzeltmenin çözümü


Klima hatası olanlar şimdi nasıl düzelteceklerini bilmiyorlar. Klimadaki arızayı kendiniz gidermeye çalışırken klimanın başka bir parçasına zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu süre zarfında onarım işlemi daha uzun sürebilir ve maliyet daha yüksek olabilir. Böylece klimanızda bir problem olduğunda kendiniz çözmek yerine alanında uzman kişilerden destek isteyerek çözüm yolunu bulabilirsiniz. Klima arızasını doğru bir şekilde çözmek için mutlaka profesyonel isimlerden yardım almalısınız. Klimanızı tamir ederken öncelikle sorun tespit edilir ve  nasıl düzeltileceği konusunda detaylı bilgi alırsınız. Onayınız doğrultusunda gerekli onarımlar yapılır.